Únik dat o klientech daňových rájů - Panama Papers

9. 5. 2016

Dne 03.04.2016 zveřejnila česká média zprávu o úniku tzv. Panama Papers.

Například článek na iDnes.cz, ze kterého plyne, že z globální společnosti poskytující služby v daňových rájích Mossack Fonseca & Co. celkem uniklo 11,6 milionů dokumentů o klientech, včetně politických špiček několika zemí. Zvěřejněné dokumenty se týkají i mnoha českých klientů (celkem 250 tisíc dokumentů), neboť mnozí čeští poskytovatelé služeb zakládání a správy společností v daňových rájích se společností Mossack Fonseca & Co. úzce spolupracují.

Rozsah úniku dat je vidět na následující mapě.

Následně dne 09.05.2016 zveřejnilo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů kompletní databázi osob a firem, jejichž data byla odcizena, odkaz na databázi je zde: https://offshoreleaks.icij.org/

Klientům společnosti TERRINVEST & CO. LLP žádné nebezpečí z tohoto pohledu nehrozí, neboť naše společnost se společností Mossack Fonseca & Co. nikdy nespolupracovala. Klientům společnosti Mossack Fonseca & Co. nabízíme bezplatnou konzultaci o možné nápravě závadného stavu, kontaktovat nás můžete na e-mailu info@danovyraj.cz.

Často kladené otázky

Jak poznat, že se mě kauza Panama Papers týká nebo bude týkat?

Máte-li u seychelské adresy uvedeno sídlo na adrese Suite 13, Oliaji Building, Francis Rachel Street, Victoria, Mahé, SEYCHELLES a založili jste společnost před koncem roku 2015, budete pravděpodobně kauzou zasaženi. Stejný problém Vás čeká, máte-li společnost založenou na Britských Panenských ostrovech se sídlem na adrese Akara Building, Wickhams Cay, Road Town, Tortola, BVI.

Co mám nyní dělat, když mám podezření, že informace o mé společnosti unikly?

Jsme schopni Vám nabídnout jednoduché a relativně levné řešení problému, není jej však možné publikovat na webových stránkách. V každém případě je však třeba mít na vědomí, že jak Seychely, tak BVI v současné době již vyžadují vedení účetnictví a po dožádání jinou daňovou správou se jej lokální úřady mohou dožadovat. V případě zájmu nás kontaktujte, prosím, co nejdříve na e-mailu info@danovyraj.cz.